W przedszkolu Inspiratio każdego dnia proponujemy dzieciom rozmaite zajęcia. Każde z nich odbywa się w formie edukacji poprzez zabawę. W trakcie zajęć dzieci mogą realizować swoje potrzeby poprzez różne formy wyrazu.

W wieku przedszkolnym bardzo istotne jest, aby dzieci miały możliwość kontaktu z szeroką gamą aktywności. Nie nastawiamy się na uzyskanie “certyfikatu” czy też “zdobycie oceny”, kierujemy się natomiast samym kontaktem z danymi zajęciami, które dają nam szereg informacji o kształtujących się osobowościach naszych przedszkolaków. W przyszłości dzieci będą już wiedziały czy judo jest ich ulubioną dyscypliną sportową, czy też ciekawsze dla nich są zajęcia na basenie, czy łatwiej uczymy się angielskiego czy może hiszpańskiego. Właśnie w celu uzyskania odpowiedzi na powyższe pytania proponujemy dzieciom wiele ciekawych zajęć i każdego dnia dużą dawkę dobrej zabawy.


Gimnastyka ciała i języka

Zajęcia rozpoczynające każdy dzień, ćwiczymy logopedycznie naszą buzię i budzimy nasze ciało.


Zajęcia programowe MEN

Cykl codziennych zajęć związany z tematyką dnia, realizowanych poprzez przekazanie dzieciom treści dydaktycznych. Realizujemy wówczas zadania wyznaczone przez Ministra Edukacji Narodowej w tzw. minimum przedszkolnym. Poprzez zastosowanie urozmaiconej formy zajęć, np. warsztatowej, ruchowej, muzycznej lub plastycznej rozbudzamy ciekawość dzieci i ułatwiamy przyswajanie informacji.


Język angielski

Zajęcia prowadzone są w każdej grupie wiekowej, by od najmłodszych lat umożliwić kontakt z innym językiem i ułatwić jego naukę. Śpiewamy, tańczymy i rozwiązujemy zagadki – wszystko w języku angielskim.


Język hiszpański

Zajęcia prowadzone są w każdej grupie wiekowej, by od najmłodszych lat umożliwić kontakt z innym językiem i ułatwić jego naukę. Śpiewamy, tańczymy i rozwiązujemy zagadki – wszystko w języku hiszpańskim.


Zajęcia muzyczne

Rozbudzamy naturalną i nieskrępowaną w okresie wczesnego dzieciństwa zdolność do śpiewania i wyrażania siebie w formie muzycznej. Słuchamy muzyki klasycznej, gry na gitarze lub samodzielnie gramy na wybranym instrumencie muzycznym.


Zajęcia plastyczne

Stosując rozmaite formy plastyczne tj: zajęcia manualne: plastelina, glina, modelina, wydzieranki, zajęcia na sztalugach, malowanie rysowanie i wiele innych usprawniamy małe rączki przygotowując je do nauki pisania i prawidłowego oddwzorowywania.


Zajęcia ruchowe

Judo

Zajęcia prowadzone przez instruktora z olbrzymim doświadczeniem w pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym. Koncentracja zajęć skierowana jest na pogłębianie dobrego kontaktu z własnym ciałem, pracą nad sprawnością fizyczną i koordynacją ruchów naszego ciała.

Taniec

Naturalna potrzeba ruchu dziecka skierowana jest na realizowanie jej poprzez ekspresję taneczną. Niekiedy jest to taniec dowolny i swobodny, innym razem stanowi formę zajęć rytmicznych prowadzonych przez nauczyciela.

Zajęcia z Piłką Kamienna Góra

Uwielbiane przez dzieci sportowe. Ćwiczymy koordynację i sprawność ruchową, mierzymy się ze zdrową sportową rywalizacją i ćwiczymy pracę w drużynach:)


Klanza

Kolorowe zajęcia z wielobarwną chustą animacyjną, która doskonale harmonizuje rozwój fizyczny i emocjonalny dzieci.


Gry planszowe

Zajęcia prowadzone poprzez grę w parach, gdzie mamy możliwość poznawania zasad danej gry, ale również naszych reakcji i zachowania w sytuacji wygrany-przegrany. Przy wsparciu nauczyciela uczymy się szanowania zasad i radzenia sobie z emocjami podczas przegranej lub wygranej.


Szachy

Wspaniała i rozwijająca wiele aspektów dziecięcej wyobraźni gra, gdzie ważne jest nie tylko zapamiętanie reguł, ale też stały kontakt z zasadami Fair play.


Eksperymenty

Umożliwiamy dzieciom zaspokajanie potrzeby stałego doświadczania świata, mieszamy kolory, faktury i smaki, sprawdzamy co z tego powstanie. Niekiedy doprowadzamy do kontrolowanej eksplozji, która jest odpowiedzią na wiele pytań.


Uważność małej żabki

Mindfulness ćwiczymy od dziecka, by móc w dalszych etapach edukacji korzystać z naszych emocji w sposób świadomy. Mała żabka prowadzi nas i uczy świadomego oddechu oraz nazywania naszych emocji. Czujemy wszystko i umiemy tym zarządzać świadomie.


Akademia emocji

Zajęcia prowadzone przez psychologa, gdzie poznajemy nasze emocje i zachowania.


Zajęcia kulinarne

Cykliczne zajęcia podczas których gotujemy lub pieczemy.


Bajkoczytanie

Razem z dziećmi odkrywamy świat bajek i ciekawych opowiadań.


Relaksacja

To czas przeznaczony na drzemkę dzieci najmłodszych lub chętnych starszaków. Dzieci, które nie korzystają z drzemki mogą korzystać ze słuchowiska lub zabaw relaksacyjnych.


Zabawy na świeżym powietrzu

Każdego dnia wychodzimy na plac zabaw i spacer. Bawimy się, biegamy lub gramy w piłkę.


Kąpiele leśne

Kontakt z naturą przywraca naszą równowagę. Przedszkolaki z Działek Leśnych spacerują do lasu w każdym tygodniu. Kamienna Góra korzysta z przywilejów pobliskiego parku i plaży.

Plany zajęć – Działki Leśne
Plany zajęć – Kamienna Góra